Blog

BOTSI reprezentuje Polskę na European Defence Innovation Days w Brukseli

BOTSI – jako polska firma reprezentuje nasz kraj w wydarzeniu konferencyjnym Europejskiej Agencji Obrony (European Defence Agency) związanym z najnowocześniejszymi technologiami.

Bruksela, 31.05.2023.

Mobilne i elastyczne zrobotyzowane stanowisko oparte na sztucznej inteligencji – proponuje Botsi na najważniejszym wydarzeniu technologii obronnych w Europie: European Defence Innovation Days.

Dział Badań i Rozwoju BOTSI opracowuje projekt mobilnego robota – wózka z wbudowaną sztuczną inteligencją mającego zdolność transportową dla robotów przemysłowych. Projekt zakłada hardware prace nad software.

Rozwiązanie jest dla użytkownika końcowego proste w obsłudze codziennej oraz w szybkim przezbrajaniu stanowiska bez wiedzy programistycznej, tak jak obsługuje się smartfon. Użytkownik końcowy może zmienić konfiguracje i nauczyć wykonywania zupełnie nowych zadań, co jest dziś potrzebą jednostek produkcyjnych związanych z branżą wojskową i lotniczą. Prace Badawczo Rozwojowe (R&D) są na etapie: wirtualnego modelu robota.

“Przed nami bardzo ciekawa i długa droga przy tworzeniu środowiska opartego o AI, które definitywnie musi być proste w obsłudze i całkowicie niezależne od interwencji programistów przy zmianach zadań robota. Chcemy by użytkownik za pomocą naszego programu nie tylko zlecał zadania do mobilnego wózka, ale przez niego komunikował się z robotem i wskazywał rodzaj zadań do wykonania przez urządzenie” – mówi Karol Lazarowski, Kierownik Zespołu Robotyków.

Rozwiązania dla branży obronnej: https://botsi.pl/rynek-wojskowy/

Kontakt

Skontaktuj się

    Współpracujemy