Pick and place

Robotyzacja i automatyzacja

Pick and place

Aplikacje „Pick & Place” z udziałem robotów są bardzo popularne na całym świecie. Aby sprostać rosnącym wymaganiom wydajności, jakości i optymalizacji kosztów produkcji, producenci wykorzystują robotykę do zadań, które wymagałyby pracy ręcznej.

Zadania takie jak podnoszenie i przenoszenie elementów, detali, żywności z jednego miejsca i umieszczania go w konkretnym, drugim miejscu nie wymaga skomplikowanych procesów myślowych. Dlatego powtarzalne i żmudne prace fizyczne zostają realizowane przez zrobotyzowane aplikacje typu przenieś i umieść.

Rodzaje stosowanych robotów do aplikacji typu „Pick and place”.
Uniwersalne roboty przemysłowe to powszechny typ robotów typu pick and place. 6-osiowe ramię robota działa podobnie do robotów kartezjańskich, ale ma niższą dokładność pozycjonowania w porównaniu z robotami typu delta.

Roboty kartezjańskie przesuwają przedmioty w wielu płaszczyznach, używając współrzędnych X, Y i Z. BOTSI realizuje tego typu zadania m.in. na niezwykle precyzyjnych silnikach i siłownikach liniowych Linmot.

Roboty Delta wybierają detale i umieszczają je w predefiniowanych wzorcach montażowych. Roboty te mogą być wyposażone w czujniki lub systemy wizyjne do wybierania przedmiotów na podstawie swoistych cech.

Roboty współpracujące, roboty kognitywne, które mogą współpracować bezpośrednio z człowiekiem, co raz częściej wybiera się do zadań pick & place.

Korzyści dla firmy

Wydajność
Roboty z łatwością przejmują powtarzalne zadania typu „pick and place” – niezależnie od rodzaju, wielkości, kształtu czy koloru przedmiotu.

Bezpieczeństwo
Zintegrowana sztuczna inteligencja i czujniki umożliwiają realną współpracę między człowiekiem, a robotem kognitywnym we wspólnych przestrzeniach roboczych. W przypadku stosowania klasycznych robotów umieszczamy je w oddzielonej od człowieka celi.

Oszczędność czasu
Enkodery i silniki robotów, które dobieramy wraz z rozwiązaniem we własnym zakresie zapewniają najwyższą dokładność przy zachowaniu powtarzalności na najwyższym poziomie.

Zwrot z inwestycji
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom możemy osiągnąć zwrot z inwestycji już po kilkunastu miesiącach od ich wdrożenia.

Kontakt

Skontaktuj się

    Współpracujemy