Roboty spawalnicze

Robotyzacja i automatyzacja

Roboty spawalnicze

Jak działają roboty spawalnicze?

Roboty spawalnicze są w stanie pracować z dużą precyzją i powtarzalnością, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości spoin. Ponadto, roboty te są w stanie pracować w trudnych warunkach, takich jak wysoka temperatura czy trudno dostępne miejsca.

Zastosowanie robotów spawalniczych

Wprowadzenie robotów spawalniczych na stanowiska pracy pozwala również na zmniejszenie ryzyka wypadków przy pracy. Roboty te są wyposażone w najwyższej jakości zabezpieczenia, które minimalizują ryzyko wystąpienia niebezpieczeństw na stanowisku pracy.

Wiodący integrator robotyki jakim jest firma BOTSI, oferuje szeroki zakres rozwiązań w zakresie robotyzacji stanowisk spawalniczych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą dostosować rozwiązania do swoich potrzeb i wymagań.

Co może spawać robot do spawania?

Robot spawalniczy może wykonywać praktycznie te same czynności spawacz. Różnica jest taka, że robi to znacznie bezpieczniej i precyzyjniej od człowieka. Robot do spawania może spawać:

  • Konstrukcje stalowe
  • Pojazdy
  • Rurociągi
  • Statki
  • Urządzenia przemysłowe (zbiorniki, kotły, cysterny)

Roboty spawalnicze, a koszty

Czas zwrotu z inwestycji w robotyzację stanowisk spawalniczych zależy od wielu czynników, takich jak koszty wdrożenia, budowa stanowiska i ograniczenie potrzebnego miejsca. Zazwyczaj wynosi on około **2-3 lat**, ale nierzadko zdarza się, że zwrot następuje już po niecałym roku.

Kontakt

Skontaktuj się

    Współpracujemy