Blog

Skorzystaj z dofinansowania i zrobotyzuj swój biznes

Wyobraź sobie swoją firmę, która prężnie rozwija się w przemyśle. Masz dobrej jakości produkty, świetną kadrę pracowniczą i wysoką jakość produkcji. Jednak dochodzisz do momentu, w którym, żeby utrzymać się na czele stawki i sprostać wymaganiom rynku, musisz zacząć inwestować w nowe technologie. Właśnie dlatego dofinansowanie na robotyzację może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

W ramach rządowego programu mającego na celu wsparcie rozwoju polskich firm istnieje możliwość otrzymania dofinansowanie na robotyzację, dzięki której możesz zainwestować w nowoczesne roboty i maszyny, które usprawnią Twoje procesy produkcyjne. Jest to szansa na zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku i na unowocześnienie procesów produkcyjnych.

Na czym polega dofinansowanie robotyzacji?

Ulga na robotyzację pomniejsza dochód do opodatkowania. Co to oznacza? Jako uczestnik programu będziesz mieć możliwość dodatkowego odliczenia od podstawy opodatkowania 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na robotyzację. Można ją zastosować do kosztów uzyskania przychodów poniesionych na robotyzację w latach 2022–2026. Jeżeli w danym roku podatkowym przedsiębiorca poniesie stratę lub osiągnie dochód, który nie pozwoli na odliczenie ulgi, to będzie mógł rozliczyć ulgę w ciągu 6 kolejnych lat podatkowych.

Czy kwalifikuje się do dofinansowania?

Jeżeli prowadzisz własną działalność i jesteś podatnikiem PIT lub CIT, który ma zamiar inwestować w robotyzację to możesz ubiegać się o dofinansowanie. Nie ma znaczenia, w jakiej branży prowadzisz swój biznes.

Czego dotyczy dofinansowanie?

Dofinansowanie obejmuje zakup nowego robota przemysłowego, jego instalację, przeszkolenie pracowników z jego obsługi i poniesione opłaty leasingowe dotyczące robotów.

Jakie otrzymam korzyści z dofinansowania?

Korzystając z dofinansowania na robotyzację, możesz obniżyć koszty produkcji i zwiększyć rentowność Twojej firmy. Dzięki zautomatyzowanym procesom masz większą kontrolę nad produkcją i ponoszonymi kosztami. To oznacza większe zyski i stabilny rozwój Twojego przedsiębiorstwa.

Gdzie uzyskam wsparcie w robotyzacji?

Usługi firmy Botsi nie kończą się na dostarczeniu sprzętu. Jesteśmy gotowi zapewnić kompleksowe wsparcie techniczne i szkoleniowe, aby pomóc Tobie i Twoim pracownikom w opanowaniu obsługi i programowania robotów. Nasi specjaliści pomogą Ci w doborze odpowiednich rozwiązań dla Twojego przedsiębiorstwa, dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał robotyzacji w Twojej fabryce.

Nie czekaj dłużej – Dofinansowanie obowiązuje od 2022 do 2026 roku

Dofinansowanie na robotyzację może być kluczowym elementem, który przyspieszy rozwój Twojej firmy i umocni jej pozycję na rynku. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc w zrealizowaniu Twoich celów związanych z robotyzacją. Zainwestuj w przyszłość i zapewnij sobie sukces w dynamicznym i konkurencyjnym świecie przemysłu!

Kontakt

Skontaktuj się

    Współpracujemy